Seçimler yeni bitti ve ülkemiz yeni bir döneme girdi. Hepimize hayırlı olsun. Herkes devlete ve iktidara eleştiri sunuyor ki sunmalı, sunması çok güzel birşey. Lakin göremediğimiz bir nokta var bizler bile kendi ufak şirketlerimizde kararlar alırken her personelimizi mutlu edemiyoruz. Veya yaptığımız birşeyin bazılarına zararları dokunuyor ve biz bunu işlerimizin çıkarı için yaptığımızı vurguluyoruz ve doğru yaptığımıza inanıyoruz.

Ama devlet yönetenlerin herşeyi mükemmel yapması gerektiğini sorguluyoruz.  Devlet hangi şartlar altında bu kararları verdi, bunları uygularken nasıl düşündü bilemiyoruz. Sadece sonuçları ve yapılanları eleştiriyoruz.

Ben şuna inanıyorum devlet için önemli olan bekasıdır ve bunları yaparken bazen kendi insanına gelecek zararıda kabullenir. Yapmıştırda. Osmanlı devletide yapmıştır, Atatürk’te yapmıştır. Amaç kangren olan ayağı kesmektir ki vücut kurtulsun. O yüzden devletin aldığı her kararda şartlarını düşünmek lazım. Biz o karar vericilerin yerinde olsak ne yapardık diye sorgulamak lazım.

Vesselam yönetmek zor işte, devlet yönetmek çok zor iş. Allah herkesin yardımcısı olsun. Eleştirirkende vicdanlı olunsun.